Neler Yeni

sakamın dişi veya erkek olduğunu nasıl anlaya bilirim

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
o kuşların ikisi de erkek ayrıca sakaları yavrulukta yakalayıp geniş bir oda gibi bir mekanı doğal yeşillik bir alana dönüştüren yabancı saka severler nadiren kapalı alanda yavru alabilmişler. yani saka esarette yavru yapmaz, özgürlüğüne çok düşkündür, en kolay sitrese girip ölen ya da intihar eden kuş sakadır(sulukta kendini boğar). zamanında yabancı siteleri çok araştırdım. şansın varsa anca kanaryayla melezini alırsın, kısır yavru olur ama erkek yavru alırsan ötüşü adamı mest eder. sakaların ötüşünü doğada dinlemek lazım, çok günah bu kuşları esir etmek.

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bir de niye ötmüyolar demişsin iki erkek aynı kafeste olmaz; kavga ederler.

playbeck

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdogan musabeylioğlu
Meslek
İŞLETMECİ
İkametgah
Gaziantep
Yetiştirdiğim Irk
masssalh guzel sakalar :))

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Birçok bilinçsiz kişi tarafından yakalanıp intiharlarına sebep olunan bu kuşlar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakın arkadaşlar bu kuşlar esaret kuşu değil yıllarca kim üretmiş ki siz üreteceksiniz yazık günahtır.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
umut coşkun' Alıntı:
Birçok bilinçsiz kişi tarafından yakalanıp intiharlarına sebep olunan bu kuşlar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakın arkadaşlar bu kuşlar esaret kuşu değil yıllarca kim üretmiş ki siz üreteceksiniz yazık günahtır.
Saka kuşlarının sayı olarak azaldığı tehlikede olan bir ırk oldugu gercek ne yazık ki zaten yakalanması ve beslenmesi yasak fakat bilindigi üzere ülkemizde böyle bi gelenek var saka kuşu üzerine etrafımda bu kuslardan o kadar cok tutan var ki bilincsizce bu isi ticarete dönüstürmüş ovaları dagları gezip kurutan ben kendimde saka kusu tutup besliyorum ama sadece tuttuklarımdan 2 tane kendime ayırırım üretim sezonu salarım ayrıca ülkemizde bu kuşları kafes ortamında üretenler mevcuttur