Neler Yeni

MİNİK GÜVERCİN

pigeon26

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
55
Puanları
0
Yaş
41
Konum
Eskişehir
Ad Soyad
alper tunga
Meslek
teknik eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Minik Güvercin
Minik bir güvercindi kanatlanıp uçan. Hayaliydi bir gün cennette uçmak. Uzun bir yolculuk vakti geldi çattı. Yola koyuldu. Hayalindeki cennette uçuyordu. Nice diyarlar üzerinden geçti ama hiçbirini beğenmedi. ‘’ Dedi ki hayır burası cennet olamaz, bu gördüğüm diyarlar cennet değil ‘’ İçindeki hayali o kadar büyülemiş diki onu, minik güvercin için tek cennet o hayali olmuştu. Sonra uçmaya devam etti. Bir diyara geldi. O kadar güzeldi ki, gözleri kamaştı. minik güvercinin , içinden dedi ki ‘’ Evet.. Evet… Cennet burası olsa gerek, Şuraya baksana ne kadar güzel bir yer ‘’ Sonra alçaldı ve bir ağacın dalına kondu. O kadar seviniyordu ki artık hayallerindeki diyarı bulmuştu. Bütün diyarı gezdi dolaştı. Minik yüreği neredeyse çatlayacaktı.

Minik güvercin aşık olmuştu bu diyara…
Gözleri büyülenmişti sanki.
Gözleri hayal ettiğini görebiliyordu.

Minik güvercine gündüz çok kısaymış gibi geldi ve gece oldu çattı. Karanlık kapladı her yanını. Sanki bu karanlık değildi. Zift rengiydi etrafını saran. Sanki ilk defa bir gece yaşıyordu. Hayatında. daha evvel böyle bir gece yaşamamıştı Bir anda bir korku düştü minik yüreğine. Minik gözlerinden yaşlar akmaya başladı Sonra kendi kendine dedi ‘’ Gündüz çok güzeldi..!. Gece niye bu kadar korkutucu..?. Hayır,,, Hayır burası cennet olamaz ben nereye geldim…! ‘’ O bir anlık gafletinin bedelini ödüyordu. Beğenmediği diyarlar ona göre cennet sayılmıyordu.
Şeytan minik serçenin yüreğindeki hayalini biliyordu Ona gösterişli, süslü püslü bir diyar gösterdi Artık gözlerinden büyü kalkmıştı. Anlamıştı yanlış yaptığını.

Sonra kulakları sağır edercesine büyük bir rüzgar onu sürükleyip alıp götürmeye başladı. Uçmaya çalışıyordu Minik kanatları rüzgara karşı koyamıyordu Minik bedenini kurtaramıyordu bu rüzgarın içinden. Korku içinde ağlayarak ‘’ Ya rabbi sana sığınıyorum, bana yardım et ‘’ dedi Bu samimice isteğini rabbim geri çevirmedi…

Sonra bir ses duydu… Çok sıcak ve sevgi doluydu. Annesi evladım kalk artık … sabah oldu uyan dedi….
:evet:
 
Üst